28fostek 28fostek
  • 12-12-2022
  • Mathematics
contestada

How do you find a unit rate? For example, $1.40 for 4 apples. Please help.

Respuesta :

Otras preguntas

How does the graph of y=sin x compare with the graph of y=cos x? Explain and show graphically how you could horizontally translate the graph of y=sin x to obtai
which ratios are proportional ? (A. 2/3 = 3/4) (B. 5/6 = 11/12) (C. 6/9 = 9/12) (D. 3/5 = 9/15).​
evan's current weight is 133 pounds. The mean weight of Evan is 147 pounds. with a standard deviation of 15 pounds, find his z-score
when sales are being maximized, it is true that group of answer choices profits must also being maximized. demand is relatively inelastic. demand is elastic. ow
Exercise 1. Fill in: on, in, under, near, behind. 1. There is a sofa the living room. The sofa is 2. There is a bed the bedroom. There are some cushions 3. Ther
Maya is older than Guadalupe. Their ages are consecutive integers. Find Maya's age if the sum of Maya's age and 5 times Guadalupe's age is 55.
Please help I need it now, asap it's due in 5 mins.
What causes Ji-li to eventually accept the assignment to the Class Education Exhibition?
an eyeglass lens is cut with one surface having a radius r1 and the other surface having a radius r2, with r1 < r2. both positive radii are measured from the
sometimes a company lowers the price of goods it sells to other businesses, which then use the savings to promote the company's products. these discounts are ca