28fostek 28fostek
  • 12-12-2022
  • Mathematics
contestada

How do you find a unit rate? For example, $1.40 for 4 apples. Please help.

Respuesta :

Otras preguntas

how was writing in 3rd person significant to The Happy Man
A bag contains 4 red marbles, 3 blue marbles, and 5 green marbles. One marble is removed from the bag. What is the probability that it is NOT red?
Ways that the Lord used Satan's evil works to bring about good in Job's situation include: 1. deepening the spiritual character in Job 2. bringing glory to Hims
Which statement is true? the equation –3|2x 1.2| = –1 has no solution. the equation 3.5|6x – 2| = 3.5 has one solution. the equation 5|–3.1x 6.9| = –3.5 has two
Question 6 of 20: Select the best answer for the question 6. Jung's concept of the ego was separated into which two traits? Hint These two traits relate to your
What color would a solution that contains more OH- moles than H3O+ moles cause a phenol red indicator to turn? Red Blue Yellow Green
A type of wordplay that relies on two words that sound the same or a single word that has two distinct meanings is called a(n) pun. paradox. epigram. understate
In the video, Kate Temple emphasizes my in the last line: And me, I see him everywhere, he’s my Shakespeare. How does this emphasis support her purpose? She is
Which type of nominal decision is characterized by a fairly high degree of product involvement but a low degree of purchase involvement
the sum of the digits of a two - digit number is 14 . if the digits are reversed, the number increases by 36 . find the number .​