lindzwiat7232 lindzwiat7232
  • 13-12-2022
  • Mathematics
contestada

Belle Co. has beginning inventory of 12 sets of paints at a cost of $1.50 each. During the year, the store purchased 7 at $3.00, 8 at $3.25, and 12 at $3.50. By the end of the year 31 sets were sold. Using the LIFO method, the cost of ending inventory multiple choice $28.00 $12.00 $21.00 $3.50

Respuesta :

Otras preguntas

A _______ scale is based on five notes. A. ostinato B. pentatonic C. polytonic D. octaval
How does the payment of rent for equipment affect the accounting equation? assets increase; assets decrease assets decrease; stockholders' equity decreases asse
your heart is a muscle that benefits fom regular exercise ture or false?
when the pollen is mature, the _______opens, releasing the pollen
A suitcase weighs 5.63 kg. How many kg will it weigh if I pack 0.16 kg more?
how did geography impact the way mesopotamia developed
What is the highest priority nursing intervention for a patient in the immediate postoperative phase?
What was the first cash crop grown in the americas (including the caribbean)?
In the 1650s, who pushed england toward a policy of expanding territory and commercialism
What types of meat is not included in the paella? a. Turkey c. rabbit b. pork d. duck