malachibarnett malachibarnett
  • 14-12-2022
  • Mathematics
contestada

I bought 7 boxes of pencils for $23.65. How much would just one box cost? What is the unit rate?

Respuesta :

Otras preguntas

Why are there fewer organisms at the top of the food pyramid
Write y=1/6+4 in standard form using integers.
A bus pass costs $5 per week. Which of the following equations shows the total cost in dollars, t, of the bus pass for a certain number of weeks, w?
Where did the first people of Mesopotamia settle
which is the best way to represent 0.0035 kg by using scientific notation?
Which of the following would be the best hypothesis in this experiment? 1. Since dry seeds contain actively dividing cells requiring energy, it is expected t
What would the carbon dioxide part of a soft drink be classified as? solute solvent solution mixture
how did the fire help paleolithic people survive?
a square ____ has a symmetry with respect to a line containing a median of the square
Minerals containing a useful substance are referred to as a. Gems c. Veins b. Ores d. Quartz