balls7571 balls7571
  • 14-12-2022
  • Mathematics
contestada

Find the value of the expression
p
for n = 3 and r = 2.

Respuesta :

Otras preguntas

How many states had to vote for the constitution to approve it
Peter needs to wash 20 plates, 30 pieces of silverware, and 10 cups. Then he needs to dry them all. How many items will he touch, if he touches each of them twi
Show does percy feel about seeing his mother in chapter 20
Which equation correctly applies the distributive property? A. −1.2 ⋅ 0.57 ⋅ 0.5 = −1.2 ⋅ 0.5 ⋅ 0.57​ B. 50 + 1.015 = (50⋅1) + (50 ⋅ 0.01) + (50 ⋅ 0.005) ​ C. −
The local farmer's market sells a 4-pound basket of apples for $5.60. Each apple weighs about 4 ounces. What is the price per apple?
Jenny is given a doll for 2nd birthday, while her brother, tyrone, is given a fire truck. this is an example of gender:
Which of the following is the best example of an invention that has been used to overcome physical features? A. ships B. fences C. microwaves D. gaming systems
In which layer of the ocean are you likely to find microscopic plants called phytoplankton? a. The bathypelagic zone b. The epipelagic zone c. The hadalpelagic
To summarize means to give three examples and several supporting details for each. true or false
Help please I’m Confused He and she are competing in a 42 mile race. He has already finished 18 miles of the race and is traveling at a constant speed of 12 mil