annahawkins76 annahawkins76
  • 14-12-2022
  • Mathematics
contestada

Joe bought a box of laundry that contains 195 scoops. Each load of laundry uses 2 1/2 scoops. If the box of detergent costs $19.99, how much is he paying per load of laundry?

Respuesta :

Otras preguntas

what is the value of n? (picture below)
4th grade math help & explain please
The verdict in a criminal case is decided by a during . A verdict means the jury believes that the suspect committed the crime. A verdict means the jury d
What is the following quotient? Sqrt120/sqrt30
I need help with this plz help me fast!!
The resistance to flow (1 point) A. Surface Tension B. Viscosity C. Adhesion D. Cohesion
Under which type of health does "define personal spirituality" belong? A. mental B. physical C. social
What was the message of the feminine mystique
Is 3y=12 a linear function and if so, how would you graph it?
Describe why it's important for children to play with other children, as well as the importance of having time to play by themselves