niniedwards352 niniedwards352
  • 15-12-2022
  • Mathematics
contestada

At the grocery store, Lakeisha buys 3 oranges, 2 cans of soup, and 1 box of cereal. the oranges cost $0.79 each, the soup costs $1.29 per can, and the box of cereal costs $3.49. write an equation to represent the cost of Lakeisha's groceries with the terms in the order they were described

Respuesta :

Otras preguntas

OK SO HERES THE PROBLEM. MY BRAIN HURTS. PLZZZ help me with this math problem
When a country establishes foreign policies, whose best interests are considered most important? A. those of the country itself B. those of all countries involv
Write a proportion that you can use to convert 60 inches to centimeters.
true or false, asexual reproduction occurs by mitosis.
3x-y-3z if x=-2,y=1,and z=-2
During a checker game there are 16 pieces left. the ratio of black to red is 3:5. How many black pieces are left on the board?
14 tens is the same as???
How many solutions does the equation have? 3(4x-2)=2(6x-3)
geologist obtain indirect evidence about earth's interior by what
Which of the following climates is most suited for physical weathering? A. Warm B. Hot C. Dry D. Cool