netty752001 netty752001
  • 15-12-2022
  • Mathematics
contestada

Mia went to the store and bought 3 3/4 pounds of organic peaches for $16 what is the cost per pound of organic peaches 

Respuesta :

Otras preguntas

Peak times for your labor force in a greenhouse are between
hazards and safety practices of raising animals
Accounting department of “NERDS” company has 120,000 hours of work to complete for the next year.80,000 hours can be completed in the first 8 months, then the r
What is the surface area? 11 ft 26 ft 21 ft
Paano kaya natin mas matutulungan ang mga overseas Filipino workers?
he formula for the circumference of a circle is C = 2r, where r is the radius and C is the circumference. The equation solved for r is r = r equals StartFractio
can anyone write a speech about culture and tourism​
explain in terms of attractive forces between particles, why lead 2 fluoride has a much higher melting point than tetrafluoromethane. in your answer refer to th
(2^-3x divided by 2^-2)^2=2^10
Decide which of these pairs of reactants react, and write word equations for the reactions; magnesium and copper oxide; zinc and magnesium oxide; zinc and coppe