sashayousefzadeh sashayousefzadeh
  • 15-12-2022
  • Business
contestada

What determining factor do buyers use to
select products in a pure competition
market?
A. Quality
C. Profit
B. Brand
D. Price

Respuesta :

Otras preguntas

Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
What condition fostered the rise of absolute monarch in europe?
Danny reads 4 pages of a book each day.After 12 days, hes still has 82 pages left to read.How many pages does the book have?
Describe the conditions necessary for the variance to have the value zero.
Sin42cos17-cos42sin17
what is wrongith this sentence?     He did all the housework today.
What is 16 divided by 1/4
What is the answer for this equation? -6x = -36
what is wrongith this sentence?     He did all the housework today.
Danny reads 4 pages of a book each day.After 12 days, hes still has 82 pages left to read.How many pages does the book have?