konstynce518 konstynce518
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

a package of 6 pairs of insulated costs ​$40.74 . What is the unit price of the pairs of ​?

Respuesta :

Otras preguntas

Suppose a force of 100 newtons is used to push an object a distance of 5 meters in 15 seconds. Find the work done and the power for this situation.
What is 4 x 3/4 simplest form?
A ramp was built by the loading dock. The height of the loading platform is 4 feey. Determine the length of the ramp if it makes a 32° angle with the ground. .
is the square root of 130 a rational or irrational number
On a map, 1/3 inch equals 15 miles. The distance between two towns on a map is 3 2/3 inches. How many miles are actually between the two towns? a. 11 b. 16 c.
2xy+xy-3x+x what is that
Members of the Porifera phylum have a. no skeleton. b. an exoskeleton. c. an endoskeleton. d. either an exoskeleton or endoskeleton, depending on the species.
an item was selling for $72 is reduced to $60 find the precent decrease in price round your answer to the nearest tenth
You are on roller blades on top of a small hill. Your potential energy is equal to 1,000.0 joules. The last time you checked your mass was 60.0 kilograms. a.
Use parentheses to make the equation true: 9-8x2-1=3