yunushassan252 yunushassan252
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

Zara part 2.4 pounds of grapes in the watermelon that cost $5.28. The total cost of the food was $7.32 which describes a way to determine X the price per pound for the grapes?

Respuesta :

Otras preguntas

Robert bought a used car for $1,500. If the sales tax is 5% what will the total that Robert had to pay for the car
How to Simplify 243^1.2
is the following sentence true or false? the faster the particles of a substance are moving, the more energy they have.
How would I solve this problem 5 1/4 - 2 5/6
Why are cancer-causing factors in lifestyle or the environment difficult to identify?
I need a good topic sentence for my essay about life experiences. I wanted to talk about trust on people or a recent break up but I have no idea what to start w
Some students attend school 180 out of 365 days a year. About what percentage of the year do they attend school?
Which type of memory is more likely to be forgotten?A. ImplicitB. ProceduralC. ExplicitD. Sourse
The nickels and dimes all fell on the floor. There were 12 more nickels than dimes, and the total value of the coins was $5.10. How many nickels and how many di
What is a suffix for the words toward the east in a quiet way