bellashaffer156 bellashaffer156
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

Using the calculations for each ingredient:

How much did Hector's homemade sandwich cost?

Hint:

Remember the total cost for the bread is $0.16.

Add the $0.16 and the answers to questions 2, 4, 6, and 7 in order to get the total price for the sandwich.

Respuesta :

Otras preguntas

Fill in the chart showing the development of western music notation
what else besides courses should be considered when making a academic plan?
Which statement about a stated theme is true? a. it is shown through images and symbols in a poem. b. it is the same thing as the writer's worldview. c. it i
How many different rectangles can you draw with an area of 28
Which shows the unsimplified solution for 2x2 + 7x – 5 = 0?
What became known as the Mississippi scheme
Eight annotations that help a reader understand the tone, mood, and meaning of a poem
I need help with this question!
Iron forms rust, expressed as: Fe2O3. Using information from the Periodic Table, what is the mass of one mole of Fe2O3? A. 71.85 g B. 143.70 g C. 159.70 g D. 31
Use comparable numbers to find two estimates of 12 divided by 478