ej689848 ej689848
  • 15-01-2023
  • Mathematics
contestada

A 9-kilogram bag of rice costs $12.96. What is the unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

If ABC =30o , what is the measure of its complement CBD
a loaf of bread has a volume of 3450 cm3 and a mass of 645 g.What is the density of the bread
Find the possible value or values of y in the quadratic equation 4 – 4y – y2 = 0.
A rectangular auditorium seats 2709 people. The number of seats in each row exceeds the number of rows by 20. Find the number of seats in each row.
[tex]f=\frac{1}{2} (r+6.5)[/tex] (solve for r !! show work please.)
Many substances can go through physical and chemical changes. Which of the following is an example of a physical change? Question 6 options: using heat and o
Wyoming’s decision to grant women with the boat involved in doing all constitutional rights for men true or false
When the brain is unoccupied, an fmri indicates that blood continues to flow via a web of brain regions called the?
Match the vocabulary term with its meaning. 1. agrarian a highly developed society 2. civilization a type of society built around agriculture 3. pharaoh a
explain how to solve the question 2(4x-11)+9=19