ej689848 ej689848
  • 15-01-2023
  • Mathematics
contestada

A 9-kilogram bag of rice costs $12.96. What is the unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

Christi is doing her math homework. To receive full credit, she must answer this question: What key features are necessary—and how are the features used—to cr
robin needed three and two thirds feet of thread to finsh a pillow she was making if she has two times as much thread a she needs what is the lenght of the thre
the state of matter that keeps its shape and volume when it is placed in a different container
round 124,607 to the nearest hundred thousand
the quotient of a number y and 22
The area of a trapezoid is 36.36 square centimeters. One base of the trapezoid is 14.8 centimeters. Its height is 3.6 centimeters. Which sentence explains how t
what is the value of the following problem when x equals 4 y=-x^2+6x
Why do negative reciprocals always have a product of -1?
Which of the following values "completes the square," or creates a perfect square trinomial, for x2 − 8x + ___? 8 16 –8 –16
40,000 is 10 times as much as