lillys19 lillys19
  • 15-01-2023
  • Mathematics
contestada

If a 4 lb bag of sugar costs $2.99, what is the unit cost for a pound of sugar?

Respuesta :

Otras preguntas

Which is a solution to 2x + 1 = 21?
can someone help me please?
A bag contains five Green marbles three blue marbles six yellow marbles and four white marbles if you are drawn at random without replacement what is the probab
I need help with this, I don't understand how to do this.
Need help on circuit question
PLEASE HELP!! ASAP!! I JUST NEED THE ANSWER!!! I WILL MARK YOU BRAINLIEST!!! Which one of the following most accurately demonstrates the flow of energy in an e
What is the most powerful class in Japan
I will mark brainliest! The question is the image attached, please help!
Which of the following is not a phenomenon on the surface of the sun? Solar flares supernovae prominences sunspot
Describe a mathematical idea or philosophy that came out of the Vitruvian Man.