lillys19 lillys19
  • 15-01-2023
  • Mathematics
contestada

If a 4 lb bag of sugar costs $2.99, what is the unit cost for a pound of sugar?

Respuesta :

Otras preguntas

what is the expression that is equivalent 8x(5xb)
Students are given 3 minutes for each multiple-choice question and 5 minutes for each free-response question on a test. There are 15 questions on the test, and
f(x)=2x+4 what is the value of f(6)
An author wants to end a scene with a symbol of a new feeling of calm. Which of the following would be the best symbol for the ending? A still ocean A crowd
Rewrite f(x) = –2(x − 3)^2 + 2 from vertex form to standard form.
Which expression is equivalent to 4(6 × 3)? A) 3(4 × 6) B) (4 + 6) × 3 C) (4 + 6) × (6 + 3) D) (4 × 6) + (6 × 3) Which above is the answer a simple A, B
How do you convert a percentage into a decimal? For example; 4.3%
Find the commission on a $750.00 sale if the commission is 24%.
?Donde esta reloj? A.El escritorio esta en la puerta. B.El reloj esta encima de la puerta. C.El escritorio esta debajo de la puerta. D.El escritorio esta d
Which statements about Ancestral Pueblo homes are true? Choose all answers that are correct. A. Wooden homes were preferred to adobe homes. B. Homes were built