rylree rylree
  • 13-05-2023
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.68 a pound. If you buy 2.5 pounds, how much will it cost?

Respuesta :

Otras preguntas

what number is 10 times greater than 35.2
Tyrone wants to buy peanut butter that does not contain any hydrogenated oils. What should Tyrone be concerned about?
which of the following factors aided the development of new media as a global art movement
Nick read 3 pages in 1 minute. Write the ordered pairs for 0, 1, 2, and 3 minutes.
A primary election is the___. A. name given to any national general election and includes both presidential and midterm elections. B. reason that many peopl
Which expense might you pay when you rent? A. property taxes B. utilities C. maintenance D. PMI
Would the following errors increase, decrease, or have no effect on the calculated moles of gas collected in the experiment? Explain your answers in complete s
1. ____ is a suburb of Asuncion known for some nice restaurants. A) San Blas B) San Lorenzo C) San Ignacio D) San Juan 2) The mix of Spanish and Guarani is call
Please I need help with this question. I am giving 15 points. Plot the x- and y-intercepts to graph the equation. y=1/3x−1. Sorry, but I don't know how to downl
4. Geographers often say that geography can be understood in terms of different _____, or in terms of different _____. a. maps; representations b.