tinaby tinaby
  • 13-05-2023
  • Mathematics
contestada

Ms. Ann want to make a candy mix that costs $2.00 per pound. If she has already selected 80 pounds of a candy that costs $2.40 per pound for the mix, how much candy that costs $1.80 per pound can she use?

Respuesta :

Otras preguntas

How do u factor out the coefficient of the variable??? 3/8d + 3/4
solve n-3n=14-4n using the solution step by step to show how answer was resolved.
what is the mixed number for 18/15
Simplify 4 radical 20- 3 radical 45
As a result of the Persian Wars of the 5th century B.C. __________. A. Athens took the lead in organizing an alliance of Greek city-states against further attac
0.02 as a mixed number of fraction
"People do not often create records for the benefit of historians. They produce them for other reasons..." -Chris Hinton,1998 Based on this statement, histor
how can a number line be used to explain why 11.6> 11.3?
What do most scientists think prevented the rocks in the asteroid belt from forming into a planet
what is 0.64 as a fraction