s195206 s195206
  • 13-05-2023
  • Mathematics
contestada

peter compra 8 limones por 6 dolares, cada limon tiene el mismo precio

Cual es el costo de un limon?

Respuesta :

Otras preguntas

Is 128 a square number
is 0.135135135135 rational or irrational
why is it important to write numbers in different ways
how can you use ratification in a sentence
x+b/4=c solve for x
List three examples of non-science careers that require some knowledge of science
Name a decimal between 0.4 and 0.5
Which describes a major challenge facing the builders of the transcontinental railroad? A. tunneling under Lake Erie B. crossing the Sierra Nevada mountains
what is 13/21 in its simplest form?
9x + 3y = 12 in function notation form