zhyi9611 zhyi9611
  • 14-05-2023
  • Mathematics
contestada

Cindy bought a 48 ounce can of papaya juice for $12. What is the unit price per ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

Justify the Distance Formula using the Pythagorean Theorem.
three is twenty-one, divided by the sum of a number and five
A department store is having a 55% off sale on all sport coats. If you have a coupon for an additional 10% off of any item, how much will a $230.00 sport coat c
Explain why volcanoes are common in the Ring of Fire.
what is: A student is raising money for cancer research. A local business agrees to donate an additional 25% of what the student raises, while a local politicia
How to solve this problem .         0.3 [1.57 – (0.6)²]
what is: A student is raising money for cancer research. A local business agrees to donate an additional 25% of what the student raises, while a local politicia
Evaluate the expression (11/7)(5/3)(3/1)
Jack, Jill, and Ron share a 2-bedroom apartment. Rent is represented by R. The water bill is $20 per person. The electric bill is $250 a month. Jill will be pic
How to solve this problem .         0.3 [1.57 – (0.6)²]