haybales1454 haybales1454
  • 15-05-2023
  • Business
contestada

tony owns a pizza shop. to produce one pizza, tony's fixed cost is $5. to produce two pizzas, tony's variable cost is $8. what is tony's total cost to produce two pizzas? blank$16 $13 $26

Respuesta :

Otras preguntas

THE BEST ANSWER WILL GET BRAINLIEST In the 1800s, Martha's Vineyard was home to a native Deaf population that spoke its own language called the Martha's Vineyar
In what way was the recreation industry in the region similar to farming, ranching, and mining in earlier times? They were allsimilar because
Find value of x degrees​
For an object whose velocity in ft/sec is given by v(t) = −t2 + 2, what is its displacement, in feet, on the interval t = 0 to t = 2 secs? 1.333 2.438 2.667
To eliminate a variable, make its coefficients _________ each other in the two equations.
PLS HELP ASAP THANKS ILL GIVE BRAINLKEST PLS THANKS PLS
which shape is a rectangle? question 7 on -ready
PLS HELP ASAP THANKS ILL GIVE BRAINLKEST PLS THANKS PLS ASAP
how would you characterize president eisenhower's position school desegregation and the rule of law
Wal-Mart buys paper plates for $3.25 and marks them up for 142%. How much do I buy them for?​