orlandoreypot55461 orlandoreypot55461
  • 12-01-2024
  • Mathematics
contestada

Eddie Foster packs and seals pens at a rate of $0.235 per pack. At the end of his eight-hour shift, Foster has packed and sealed 480 packs of pens. How much did he earn?
O $112.80
O $902.40
O $110.40
O $384.00

Respuesta :

Otras preguntas

Solve the equation for x∈Z -x² +8x -14 ≥ 0
a pack of 12-8 ounce bottles of water costs $3.36.What is the unit cost per ounce of bottled water?$0.03 per ounce$0.04 per ounce$0.28 per bottle$0.42 per bottl
how do i factor the quadratic expression   4x^2-11x=3
How many protons, electrons, and neutrons are in I- and Li+ ?
Use properties to find the sum or product 8x51
can u help me on #7? when you get an answer the pick your answer on the second pic!!!! dont pick T or C!!!!
How divide 32.4 into 52 step by step.
how could you test whether 7 is a factor of 291
~ Solving Literal Equations ~ Solve for y 4x + 2y = 14
how does water help an organism maintain homeostasis ? can some help me answer that question please. the subject is science . ok