kreesey09 kreesey09
  • 12-01-2024
  • Mathematics
contestada

A 12-ounce can of clam chowder costs $1.32. A 32-ounce can of clam chowder costs $3.20. Which has the lower unit price? (per ounce)

Respuesta :

Otras preguntas

-2b2 : b1 6-3 b ர (63)-3 6 0
How much hectares is 61,230 km²
Book report on Ninth Metal from each chapter Chapter 1-15
How does "Do Not Go Gentle Into that Good Night" fit within modernist trends? How does it not fit within modernist trends?
The Smith and Jones manufacturing company keeps a third of its cash in the bank, which pays 0.5% interest, and the other two-thirds in long-term investments tha
Models are useful to scientists, but they can have drawbacks. For example, models can oversimplify a process or show only parts of the structures involved in th
9 = 3y + 37 + 4y solve for y and simplify as much as possible
Two numbers add up to $23$ and their difference is $27$. How far apart are the two numbers
Already got b I just need a
joseph can ride his bike 32 miles in 5 hours. kyle can ride his bike 20 miles in 3 hours who would ride farther in 15 hours explain .