avaga1216 avaga1216
  • 14-01-2024
  • Mathematics
contestada

Chrissy’s unit rate is 4 miles in 1 hour, or 4 miles per hour. 1) Gina bought a 3-liter bottle of 1) __________ soda for $3.96. What is the unit rate for the soda

Respuesta :

Otras preguntas

if f(x)=3x+1 and g(x)=x^2-6 find (f-g)(x)
HELP ASAP what is an equation of the line that is parallel to y=5-3x and passes through (0,2)?
why do firms try to sell more products or to sell them at higher prices?
Which elements of the e/m level are subjective?
A rectangle has a length of 9.00 inches and a width of 4.25 inches. What is the area in square inches?
Henrik the meerkat, the friend of Gottfried and Bernhardt, says that if an angle in radians is larger than 2pi, then the sine of the angle is larger than 1 . Be
I need help in pre cal please
The period of time during which long cold spells were predominate was called the
Which organization made MyPlate
How did prostitutes prevent pregnancy in the old west?