avaga1216 avaga1216
  • 14-01-2024
  • Mathematics
contestada

Chrissy’s unit rate is 4 miles in 1 hour, or 4 miles per hour. 1) Gina bought a 3-liter bottle of 1) __________ soda for $3.96. What is the unit rate for the soda

Respuesta :

Otras preguntas

What is 15 out of 100 in simplest form
when does it make sense to connect the points on a graph?
who discovered that the earth took 365 days to move around the sun
The sum of two circles is 80 pi square meters. Find the length of a radius of each circle if one of them is twice as long as the other. What is the radiusof the
which department protects the health of Americans?
How did the U.S. government change its response to the Great Depression after the election of Franklin Roosevelt? A. It decreased production of paper money in o
What can baby lizards do that baby snakes can't?
Please take these packages __________ the post office. A. two B. too C. to
A candle shop sells scented candles for $16 each and unscented candles for $10 each.The shop sells 28 candles today and makes $400.Write a system of linear equa
Which of the following is not a factor influencing preventive measures used to combat the spread of disease? A. Antibiotics B. Cleanliness of food