HaJEReMY5653 HaJEReMY5653
  • 15-01-2024
  • Mathematics
contestada

Landscape Supply A landscape supply business charges $30 to deliver mulch. The mulch costs $23 per cubie yard.
Write an equation that gives the total cost (in dollars) of having mulch delivered

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following is NOT likely to be an early sign of a damaged relationship? A. You begin to feel a sense of discomfort with your friend. B. Your friend
when you first approach a text you should
Air pressure is _____. gravity's pull on air molecules higher the farther you are from Earth's surface about 5 lbs per square inch at sea level difficult to mea
a dump truck weighs 12000 pounds a garbage truck weighs 6.5 tons which car weighs more
the power in a circuit is 2 w and the voltage is 29 vdc. what is the circuit current
what transport is the movement of materials from lower concentration to higher concentration as in the processes of endocytosis and exocytosis.
Bonheur est l'argent
The cost of 3 scarves is $26.25. What is the unit price
What is a hard problem that equals to 44?
Which data would be best analyzed and communicated using a histogram? the daily high temperature at a woodland weather station, measured every day for a year co