Billie7048 Billie7048
  • 12-02-2024
  • Mathematics
contestada

At a store, Susan selected a pumpkin that weighed 35.2 ounces.
Pumpkins cost $1.80 per pound.
There are 16 ounces in 1 pound.

How much did Susan's pumpkin cost? Enter your answer in the box to the right. Express the answer as dollars and cents.

Respuesta :

Otras preguntas

what do you think the roles of a team leader
The tap drips 25 drops in I min​
How many hours did it take Miriam to bike the initial 8 miles?
Circle ALL of the numbers below that are equivalent to -2/3. A. -2/-3 B. -2/3 C. 2/-3 D. 2/3
PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
what is one of the higher purposes of literature that a author might undertake
Look at the pictures. Read the information on the right (which is the green box) then, write three characteristics of each person on the left. (The boy, the lit
Have any proposed amendments not become part of the Constitution? Explain.Please answer fast
We ___________________very lazy. * A. are not B. am not C. do not D. does not
Which picture shows the correct graph of \x1 = -1?