naviah4614 naviah4614
  • 13-02-2024
  • Business
contestada

Assume a selling price of $25 per unit, variable cost per unit of $17, and total fixed cost of $1,000. If 450 units are sold, calculate the contribution margin and the operating income.

Respuesta :

Otras preguntas

how do i find the answer for 8.3 * 10 to the power of -4
Americans who opposed the Vietnam War were called
what phrase is under the deck
What a comparison sentence for this equation.plz help!!
four thirds of a number is 4.82. what is the number?
Identify some sports or activities you can do to improve your overall health and explain how physical activity can improve your physical and emotional health.
What aspects of his subjects lives does tennyson often explore? A. Famous moments B. Heroic moments C. Neglected moments D. Destructive moments
what event in macbeth happened first
Mecca lay on the trade route on the edge of a desert takes up what
A meal of a chicken sandwich and some pasta salad had 120 grams of carbohydrates. The pasta salad had 30 grams more than twice the grams of carbohydrates in the