fauziajawaid7007 fauziajawaid7007
  • 14-02-2024
  • Mathematics
contestada

An alternative to the 5-pound bag of potatoes was to purchase a 10-pound bag for $4.27. What is the price per pound?

Respuesta :

Otras preguntas

A toy company makes bags of 134 action figures. Each bag can vary by 2 action figures. Write an absolute value linear inequality that represents the range of th
factorize X² + 2X - 48 ​
21 Which of the following BEST describes how your personality changes throughout your life? A.It does not change at all as you get older. B.Most people become m
Malik took a survey to find out how many students in his school have a pet. There are 628 students in the school. 50% of them have a pet. How many students in M
if you finish all of the work right u willget 100 points
hehe haha Im am not trying to be mean to yall
Solve the equation: u^6 − 49 u^4 = 0 .
3³× (3⁴} ⁰.⁵ simplified Thank you
If you have to drink 400 milliliters 4 times a day, how many liters is that for one day?
A humpback whale can swim at a maximum speed of 495 meters per minute. If it is swimming south at one-third of its top speed, how much time will it take the wha