izabella400822 izabella400822
  • 15-02-2024
  • Mathematics
contestada

Ariana bought 9 flowers for her mother that cost $25. she bought roses that cost $3 each and Daises that cost $2 each. How many of each flower did she buy? solve using the elemanton method

Respuesta :

Otras preguntas

What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?