samayaabraham20 samayaabraham20
  • 16-02-2024
  • Mathematics
contestada


April can buy a package of 8 folders for $1.12.
What is the unit price, per folder, in the package?

Respuesta :

Otras preguntas

Why are these people wearing protective covers?​
Cuales son los valores de la obra Coloquio de los perros​
Can anyone please help?
What’s 20 times 69?????
It takes Steven 12.25 minutes to run 1.4 miles. At this rate. how long will it take him to run 2.6 miles?
You have just purchased ten municipal bonds, each with a $1,000 par value, for $9,500. You purchased them immediately after the previous owner received semiannu
What was the aim of the impressionist painters?
What percentage of 40 inches is 54 inches? Do not include units (%) in your answer.
Jessie stacked photographs of 6 zoo animals on top of each other to create a display. Each photo is 14 1/4 in. high. How high is the display?
I have to draw something that floats can you please give me examples for art.