rainsclo07 rainsclo07
  • 11-03-2024
  • Mathematics
contestada

a. Mayonnaise, 16 oz. jar for 80¢ would = $ per oz. b. Mayonnaise, 12 oz. jar for 49¢ would = $ per oz c. The best buy would be ( a. or b.)

Respuesta :

Otras preguntas

A company had net sales of $30,200 and ending accounts receivable of $4,000 for the current period. Its days' sales uncollected equals:_________ (Use 365 days a
Find the nth term for 3,8,13,18
answer choices a.)36.94 b.)39.59 c.)18.41 d.)25.19 e.)19.74 f.)28.94
Find angle C!!!!! See the image below! I need this answer fast
A runner has a speed of 5 m/s and a mass of 130 kg. What is his kinetic energy? O A. 1625 J B. 3250 J C. 875 J D. 325 J
Tại sao chúng ta lại trụt rút
Which of the following does not belong to the group A. Shape B. Line C. Balance D. Texture​
Convert 3.5 ⋅ 104 to standard form.
What is the probability of rolling a number greater than 0 on a six-sided die? Someone pls help it’s urgent!!
A debate on teacher profession is better than a lawyer profession