MarbleMonkey1624 MarbleMonkey1624
  • 13-03-2024
  • Mathematics
contestada

5 tons of bark cost $17,500.00. What is the price per pound?____$

Respuesta :

Otras preguntas

What is the factored form of the polynomial? x2 + 9x +20 (x − 4)(x − 5) (x − 2)(x − 10) (x + 4)(x + 5) (x + 2)(x + 10)
What is the factored form of 125x6 – 8? (5x2 – 2)(25x4 – 10x2 – 4) (5x2 – 2)(25x4 – 10x2 + 4) (5x2 – 2)(25x4 + 10x2 + 4) (5x2 – 2)(25x4 + 10x2 – 4)
Which of the following corrects the error in meaning and usage in the sentence below? The angler fish has a rather strange lumine appendage that looks like some
Which statement about the density of warm water is most likely correct? Warm water is more dense than cold water. Warm water is less dense than cold water. The
Which of the following words does not suggest an intense tone? (4 points) Dangerous Lost Last time Available
The length of a rectangle is 3 inches more than twice its width, and its area is 65 square inches. What is the width? If w = the width of the rectangle, which o
Which value on the number line is the best estimate of the center of the data set? A line plot with twenty-two data values. Labels are at zero, three, six, n
Let f(x) = 9x − 2 and g(x) = −x + 3. Find f(g(x)). (1 point) −9x − 2 −9x + 5 −9x + 25 −9x + 27
Please help me to answer this exercise!
The polynomial 10x3 + 35x2 − 4x − 14 is factored by grouping. 10x3 + 35x2 − 4x − 14 5x2(____) − 2(____) What is the common factor that is missing from both sets