MarbleMonkey1624 MarbleMonkey1624
  • 13-03-2024
  • Mathematics
contestada

5 tons of bark cost $17,500.00. What is the price per pound?____$

Respuesta :

Otras preguntas

Why did some americans support civil service reform
Given the two triangles are similar, what are the values of q and t? Round to the nearest hundredth.
What cause Napoleon to pull his troops from Spain
Is 3/7 and 7/3 the same on the number length in the fraction line?
18x3=54 How do I get a distributive property
Which of the following could be equal to -|x| ? select all that apply A.3 B.-3 C.-4 D.4
Solve for x: (x/2)-(x/7)=1
4 sweets cost 28 p altogether how much do 7 sweets cost?
A health club charges $35 a month for membership fees. Determine whether the cost of membership is proportional to the number of months. explain you reasoning
22% of what number is 24.2?