tjmoney2431 tjmoney2431
  • 13-03-2024
  • Mathematics
contestada

Cookies and muffins are sold at this bakery. they made $150 on monday from the sale of 20 cookies and 30 muffins. they earned $130 on tuesday from the sale of 25 muffins and 15 cookies. how much does one muffin and one cookie cost?

Respuesta :

Otras preguntas

4(5n-7)=10n+2 9(x+3)=4x-3
What element is used in bright flashing advertising signs
if one store is selling 3/4 of a bushel of apples for $9 and another store is selling 2/3 of a bushel of apples for $9,which store has a better deal
What did Dutch trading companies promise to settlers in New Netherland?
What was the earliest known civilization? a. Mesopotamia b. Egypt c. Sumer d. Civitas
what the words below have in common. a. minuteman b. Loyalist c. Patriot
What is 15% of 48,000 show the work
A 96 ounce container of orange juice costs $4.80. At what price should a 128 ounce container be sold in order for the unit rate for both containers to be the sa
what is a particle that cannot be cut
4y-70=12y+2 Solve????