tarabiddle73671 tarabiddle73671
  • 14-03-2024
  • Mathematics
contestada

Peanuts sell for $5/lb. cashews sell for $8/lb. suppose 2 pounds of peanuts are mixed with three pounds of cashews. find the cost of the mixture

Respuesta :

Otras preguntas

What statement makes sense? 1 pint is 1/4 of a gallon or 1 pint is 1/8 of a gallon?
Which of the following statements best describes income distribution in the United States? a. The richest 20 percent of the population has about 20 percent of
The quotient of a number and 3 decreased by 121 is -164. Select the solution to the sentence shown. A)-129 B)-43 C)43 D)95
great Britain required more taxation from the colonys
how to treat a sprain toe at home?
Which most damage top soil and farming equipment during the 1930s?
10 sentences using the days of the week and months of the year in spainish
40 divided by 4/5 please solve
The spread of the Spanish language across southwestern portions of the United States is an example of a. cultural diffusion. b. culture region. c. linguistic
suppose you are outside on a hot day and you move into the shade of a tree. which form of energy transfer are you avoiding