emmacampbell1083 emmacampbell1083
  • 14-03-2024
  • Mathematics
contestada

Mini muffins cost $ 3.00 $3.00​ per dozen. Andre says, "I have $ 2.00 $2.00​, so I can afford 8 8​ muffins." Elena says, "I want to get 16 16​ muffins, so I’ll need to pay $ 4.00 $4.00​." Who is correct? Explain your reasoning.

Respuesta :

Otras preguntas

A number is chosen at random from 1 to 10. What is the probability of selecting a multiple of 3.
Circle the letter of the sentence in which the word is used incorrectly. A. The Cabots and the Lowells, proper Bostonians, always demonstrated the humanities at
Suppose someone wants to cut down trees and build a shopping center where they used to be. How would this affect the amount of sediment in the river? Please be
what is the first step in eukaryotic DNA replication
To meet demand, hunters kill how many buffalo a day?
¿Qué hacía tu mamá o papá cuando él o ella tenía cinco años? Please do not answer improperly!
to observe a small living organism a scientist might use a
a window had a length of 8 feet and a width of 6 feet. what is the perimeter of the window?
What was Otto I territory known as
Which of the following modern countries was NOT part of the Persian Empire? A. Turkey B. Italy C. Egypt D. Afghanistan