vtyler89
vtyler89 vtyler89
  • 10-04-2024
  • Mathematics
contestada

q^2+9q+1=0
q=0
round if necessary

Respuesta :

Otras preguntas

Which unit rate is the lowest price per ounce? (1 point) Choice A: 6 ounces of raisins for $1.49 Choice B: 13 ounces of raisins for $3.59
Which one of the following accurately pairs the device with its function? A: Bourdon gage-indicate steam pressure in a furnace. B: manometer-determine the spec
why do more hydrothermal resources exist in the western regions of the united states?
In response to the Supreme Court’s treatment of New Deal programs, President Roosevelt proposed the Wagner Act Social Security Act Share-the-Wealth Program judi
To bake one cake, Drew uses 18 ounces of flour. He has 850 ounces of flour. Let y represent the ounces of flour left and x represent the number of cakes he has
What is the value of m in the equation 1/2m-3/4n=16 , when n = 8
Select all that apply. tension between the british and boers was caused primarily by what things? slavery competition religion culture
If AC = 36 and BC = 18, find AD. Round to the nearest tenth, if necessary.
What position did President Carter take regarding the panama canal?
porque la antartida permanese congelada