lesatlou0813 lesatlou0813
  • 11-04-2024
  • Business
contestada

10 kg Tastic rice Cost Price: R174,99 Selling price: R192,49. If the 10 kg Tastic rice is divided into 8 smaller packets. Calculate the selling price of ONE small packet. (2) ​

Respuesta :

Otras preguntas

An inactive student wants to follow his doctor's advice by becoming more physically active. What is the most effective thing he can do to start making physical
What is the phase shift of F(x) = 3sin(2x + 2)? 1 right 1 left 2 right 2 left
Students are knitting carves for fundraiser. Elaine can knit 4 scarves in 20 days. Mario can knit 2 more scarves than Elaine can in 40 days. What difference in
what event forced justinian to start rebuilding parts of constantinople
Least common multiple 51 and 18
a natural sample of boron consists of two isotopes
What would you expect to happen if your blood sugar was 120 or 100
Which of the following is the best description of what happens to the amount of available oxygen as you get deeper in the ocean?
what are the 4 steps of the scientific method? Briefly explain each step
Dumping is most closely associated with which marketing mix element