ninasimonecosey27 ninasimonecosey27
  • 11-04-2024
  • Mathematics
contestada

Jenny makes $4 for every drawing that sells. She spent $45 for her tools and it costs $0.25 per drawing.

Jenny makes 4 for every drawing that sells She spent 45 for her tools and it costs 025 per drawing class=

Respuesta :

Otras preguntas

Which are correct definitions for history? Choose all answers that are correct. A. the story of human activity before writing was developed B. an account of the
Identify g-h=8 as an expression or an equation
Was the Articles of Confederation based on the principle of separation of powers? No, because it only created one legislative branch. Yes, because it made three
Wat is the mixed improper fraction for 50/10=
are 121 and 280 relatively prime?
What is 9,921 round to the nearest hundred
Who has the legal power to determine whether a law is constitutional?
In a representative government,: ____________________. the people choose their representatives the representatives speak for the people the representatives make
1: How are the properties of elements determined? A. by the outermost shell of electrons   B. by th
what is the mixed number for 18/15