natajamcclenton791 natajamcclenton791
  • 11-04-2024
  • Mathematics
contestada

Sara paid $2.70 for a bag of candy. The candy is sold by weight, and costs 45 cent per ounce for the first 4 ounces, and 30 cents per ounce for anything over 4 ouces. How many ounces of candy did Sara purchase

Respuesta :

Otras preguntas

Matthew is the CEO of an international company. He oversees business operations in eleven countries across the globe. Which information system will he use to ma
what type of reproduction does slime mold have? (I need the answer right now) thanks:)
Who was happy about the westward expansion and who was not
how to determine the product of (x+9)(x+3)
How do you answer this question
Suki wants to build a 60 ft. Long rectangular sheep pen in back of her barn. If she bought 150 feet of fencing and used her barn wall as one side of the pen equ
Which has been a direct effect of nationalism in Europe
What is 33/8 as a mixed fraction
Which of the following scientists won a Nobel Prize for pioneering work in the stunt of radioactive elements? A. Subrahmanyan Chandrasekhar's B. Marie shlodows
What is an equation of the line that is perpendicular to y=−45x+3 and passes through the point (4, 12) ?