natalijastanic651 natalijastanic651
  • 14-04-2024
  • Mathematics
contestada

A 1.12 kg packet of mince costs $16. How many grams of mince does each dollar buy? $1 buys=

Respuesta :

Otras preguntas

Write your opinion about blogs in french 80 to 100 words
In the Central City grand prix, out of 30 cars that started the race, 12 of them finished. What percent of the cars finished the race? What percent did not fini
what accomplishments did hatshepsut have in ancient Egypt
0.03 is 10 times as much as
suppose you play third base for Your high school softball team. In The last four games, You have a total of 6 hits in 15 at-bats. assuming you will have 4 at-
An American with a political ideology that is primarily moderate, yet more liberal on some issues is most likely to be a member of the Independent Party Democra
Jose bought 4 comic books and 2 nonfiction books. The 4 comic books cost him 8y dollars. If the cost of one nonfiction book is (3 + 7y) dollars more expensive t
Jose bought 4 comic books and 2 nonfiction books. The 4 comic books cost him 8y dollars. If the cost of one nonfiction book is (3 + 7y) dollars more expensive t
the product of half my number times my number is 162
Find the sum of 5(-3.4k -7) + (3k +12) and please show work