cakeisalie3065 cakeisalie3065
  • 15-04-2024
  • Business
contestada

It takes less energy to ___ than to make it new from raw materials.
A. produce aluminum from scrap
B. make steel from scrap
C. recycle plastic

Respuesta :

Otras preguntas

Hot dogs come in packages of 6. Hot dog buns come in packages of 8. Antonio will buy the same number of hot dogs as hot dog buns. How many hot dogs could he buy
Why is american dream is not worth pursuing ?
What is reference angle for 150 degrees
What is reference angle for 150 degrees
What is the answer for this equation? -6x = -36
Could an organism survive without one of its organs
Danny reads 4 pages of a book each day.After 12 days, hes still has 82 pages left to read.How many pages does the book have?
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
Danny reads 4 pages of a book each day.After 12 days, hes still has 82 pages left to read.How many pages does the book have?
Why isn't badminton consider a sport to most of the people in United States?