Wookas7319 Wookas7319
  • 15-05-2024
  • Business
contestada

At four different stores the price of 1 gallon of milk was $2.86,$2.83, $2.98, and $3.09. Find the average price per gallon rounded to the nearest cent.

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following is common to both eukaryotic and prokaryotic cells?
The Catholic Church was split into two parts in what is known as the
How did the rise and fall of napoleon affect european nationalism?
These three nations interacted throughout their history, mixing cultures. Japan Indonesia Philippines Singapore Korea China
Two lines intersect in blank A) one plane B) many planes C)one point D) many points
Jill walked 6 blocks. This was 25% of her walk. How far was Jill's walk? A. 14 blocks B. 30 blocks C. 12 blocks D. 24 blocks
Using all the letters in the alphabet how many two letter codes can we form if we are allowed to use the same letter twice?
How many unique triangles can be made when one angle measures 90° and another angle is half that measure? 20 POINTS PLEASE HELP
What is the product of five square root five times six square root four ? Simplify your answer.
Most banks will provide a list of the costs associated with your account. What is this list called?