JacksonTwanii43 JacksonTwanii43
  • 13-05-2018
  • Mathematics
contestada

Ahmed is taking orders for lunch a slice of pizza cost $2.50 and a chicken sandwich cost to $3.50 he collects $26.50 for the group of nine people

Respuesta :

rrnr rrnr
  • 03-11-2018

Answer:

not sure what the question is but there are several ways to figure this out.  You only have 9 people total.

Step-by-step explanation:

First You would say 5 times 2.50 = 12.50

Second                      4 times 3.50= 14.00

Which 12.50 +14.00 = 26.50

You could keep changing the amount of people but it still has to add to 26.50

Answer Link

Otras preguntas

What county did Japan invade in the 1030
Clues to what ancient climates were like come from all of the following EXCEPT a. ice cores. b. thickness of rock layers. c. fossil tree rings. d. plant pol
Can you tell me a persons name But it needs to start with bl- In Spanish
Which of the following best describes a benefit of one type of nonrenewable energy? Natural gas does not produce greenhouse gases as other energy sources do. Co
What primary element of light helps the observer see three-dimensions? a. intensity c. color b. hue d. shading
What was one notable invention during the Song Dynasty
I need a system of equations. Please hurry.
digitus : hand :: A. genu : leg B. manus : finger C. dextra : right hand D. manus : manacle E. genu : foot
Glucose is not able to pass through a semi-permeable cell membrane. If the cells need sugar to make ATP and carry out cellular processes, how does the sugar get
What qualities must a mineral possess in order to be considered a gem?