matsatey matsatey
  • 13-06-2018
  • Mathematics
contestada

35 miles per gallon gas at $2.56 per gallon,what is cost per mile

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-06-2018
It should be 2.56/35, which is equal to 0.0731428571$ per mile. Hope this helped! Brainliest is always appreciated.
Answer Link
szullo221 szullo221
  • 13-06-2018
The cost is about $0.07 per mile.
Answer Link

Otras preguntas

Zorah, a musician, pays $120 to have her instrument tuned and $10 per hour for a booth at a fair. She estimates that she earns $25 per hour in tips. The equatio
In the u.s. supreme court case of guinn v. united states (1915), the court ruled that
This term refers to the actual cost of a product or service over time.
Decomposers are a necessary part of a healthy ecosystem because they?
type 1 diabetes is caused by a muted gene A. True B. False
Can someone please explain to me how to solve these?
What was the impact of the Dred Scott decision on life in the United States? Consider how different groups reacted to the decision.
What do all of the Romance languages have in common? A) They are all widely used in the Middle East and Southeast Asia. B) They can all trace their origins
"briefly summarize the different types of gas present in the disk of the galaxy, and describe how they appear when we view the galaxy in different wavelengths o
In what type of cluster does every server perform useful work so that if one fails, the remaining servers take on the additional load?