sweetanely11
sweetanely11 sweetanely11
  • 12-08-2018
  • Mathematics
contestada

Six bagels cost $10.50. How much does each bagel cost? Explain.

Respuesta :

villarrealjustin222 villarrealjustin222
  • 12-08-2018

Each bagel is $1.75. You can figure this out by dividing 10.50 by 6

Answer Link

Otras preguntas

if you pick up 5 quarts lf blueberries in an hour how many quartes can you pick in 8 hours?
Llena el espacio en blanco. Los deportes ____. se hacen en el agua.
4/5n =20???????????????????????????????????????????????????????
In ancient times, if you lived in a remote area of Egypt, who would be most likely to treat your illness?1. a healer who learned the practice from their family2
Explain the difference between selective breeding and genetic engineering in the development of food crops with desirable traits.
A academic report has 1½ inch top and bottom side margine true or false
Read this sentence from the passage. There is, first, the New York of the man or woman who was born here, who takes the city for granted and accepts its size a
Yuron is sketching a scale drawing of a famous painting. The painting is 54 inches wide and 72 inches long. He used a scale factor of es025-1.jpg to make his sk
Match the terms with their definitions. 1. party formed to fight the Democratic party and Andrew Jackson, formed in the 1830's 2. in a national election, a
During the 1960 presidential campaign, much of the southern population did not approve of Kennedy due to his religious beliefs. Why was religion an issue in thi