Peyton1234 Peyton1234
  • 14-03-2016
  • Mathematics
contestada

John purchased 1/4 pounds of hamburger for and $0.75 how much does a hamburger cost per pound

Respuesta :

Karmainator
Karmainator Karmainator
  • 14-03-2016
To find this out you would need to multiply .75 by 4, thus making the answer 3.
Answer Link

Otras preguntas

A car traveling at 14 m/s accelerates at 3.5 m/s² for 5 seconds. How much distance does it travel during that time?​
State and explain briefly 3 agent of food spoilage​
who determines the price in perfect market?​
I need help finding the solution
pls pls pls answer quick
can you help me do this Q I can't seem to get it :)
PLS HELP does anyone know how to solve this?
Fabric A is used to rub a wooden rod. A second piece of Fabric A is used to rub an ebonite rod. It is observed that the wooden rod and the ebonite rod attract o
commercial banks hold deposits and
Estimate the measure of the following angles