mikepopmrpevb5x mikepopmrpevb5x
  • 11-09-2018
  • Mathematics
contestada

one package of blueberries cost 3. how many package can you buy for $9

Respuesta :

bxmbi2430
bxmbi2430 bxmbi2430
  • 11-09-2018

9 divided by 3= 6. You can buy 6 packages of blueberries for $9 dollars.

Answer Link
itsai7376p74zuj
itsai7376p74zuj itsai7376p74zuj
  • 11-09-2018
3 packages.

If one pack costs three dollars, then nine divided by three is three, thus making the final answer three.

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Refer to the following chart, how many people were infected with influenza and survived? A pie chart shows 98 percent, 22,223,240 were infected with influenza b
Item C sold half as many times as item D. Altogether, you sold 54 of these items. How many of items C did you sell today? How many of items D did you sell?
A male deer (stag) has long and heavy antlers while the female (doe) does not, Explain the purpose of this genetic variation and why it can be a disadvantage?
Question 19 of 33 Communications technologies, such as television and the Internet, have encouraged cultural diffusion by: A. giving governments greater control
Question 2 Find the value of x. Round to the nearest hundredth. X 64° 11
1 . If x = 3+2√2, then find the value of x- 1-x 2. Find the value of a and b if √3-√2/√3+√2= a +b√6​
How many moles of zncl2 can be prepared from the reaction of 1.14 grams of zinc with excess HCI? Zn+2HCI=ZnCl2+H2
8 cm 8 cm 8 cm 8 cm
Who are the main characters in the book “The gender game” ?
difference between of average velocity and relative velocity ​