dandereramen dandereramen
  • 13-09-2018
  • Mathematics
contestada

Mrs. Garcia bought 9.1 yards of fabric for $18.79. How much was the cost per yard?

Respuesta :

angelavazq40888 angelavazq40888
  • 13-09-2018
2 dollars or in more descriptive is 2.064835164835165.
Answer Link
caracciolo768
caracciolo768 caracciolo768
  • 25-11-2020

Answer:

2 OR G

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which triangle is both scalene and acute
Many people find history interesting because they consider it to be a collection of true stories about people and events of the past. They enjoy reading about t
8. This is a flowering herb in the mint family that when dried is popular in Italian or Greek dishes.
Ruth worked from 6:00 AM to 12:40 PM and from 1:40 PM to 4:30. How many hours did she work? (put the answer in decimal form)
Which expression is equivalent to: n (5-x) a) 5n - 5x b) nx + 5 c) 5n - nx d) 15 - x y’all Ik this is easy but I’m slow and it’s too early for this
−3/8 ÷ 1/2= the numbers are fractions
I want to check if mine is right, if not please solve​
<1 and <2 are —- Adjacent angles Supplementary angles Right angles Vertical angles
Given that AGEO - AFUN, find UF. N G 12 ft 17 ft E O 15 ft UF = ? ft​
How do I divide 14 ) 1162