BrainlyShelly BrainlyShelly
  • 13-09-2018
  • Mathematics
contestada

Can someone help me with number 2?

Can someone help me with number 2 class=

Respuesta :

amelia4472
amelia4472 amelia4472
  • 13-09-2018
Ok if the sticker is 5 dollars and 50 cents you need to count how many times he needs to go through the tunnel so count by 50 till you get to 550 so if the sticker was 4 dollars and 50 cents you count 50,100,150,200,250,300,350,400,450 so he would have to go through the tunnel 9 times if the sticker was 4 dollars and 50 cents
Answer Link

Otras preguntas

MEDAL!!!!! Which of the following correctly identifies the set of outputs? A. {–3, –1, 3, 4} B. {–5, –2, –1, 4} C.{(–5, 4), (–2, –1), (–1, 3), (4, –3)} D.{(
A special blend of wild bird seed cost 16.99 for 20 pounds to the nearest penny how much will 50 pounds cost
Why did faustus pray for redemption at the end of play?
la vida ¿es un sueño?
Brand a has a box of 42 forks for $2.37 brand b has a box of 72 forks for $3.57 find the unit price for each brand then state which brand is better by based on
4x-7=17 solve for x please help thank you
What is the priest's name and who was he in The Count of Monte Cristo chapter 16?
what is the volume of .04 mol of a gas at .9 kPa and 20 degrees celsius
If plankton are not eaten, they release the co2 back into the atmosphere when they die. true false
How many genes are there in the human genome?