zeledonkathleen
zeledonkathleen zeledonkathleen
  • 13-09-2018
  • Mathematics
contestada

If five notebooks cost $5.25, how much would three notebooks cost? Show your work

Respuesta :

kayla25290
kayla25290 kayla25290
  • 13-09-2018
Easy just do )5.25 +$5.25+$5.25 witch equals $15.75 YAY
Answer Link
jaddenkeating
jaddenkeating jaddenkeating
  • 13-09-2018
The answer is 3.15 because if u divide 5.25 by 5 it equals 1.05 then u will multiply 1.05 x 3= 3.15
Answer Link

Otras preguntas

Which example of IT lifelong learning is most likely to lead to a promotion
1) Which ratio of cups of fruit to cups of almond milk is shown on the double number line? 4/3 1/2 How much fruit does Faith use per cup of almond milk? cup(s)
1. The Jews were also known as what?
help asap i don't know the answer for this
Type the correct answer in each box. Use numerals instead of words. Kendal is waiting at a crosswalk 540 meters away from the library. She begins riding her bik
Which of the following statements about slope is NOT true?
The number of protons in an atom is also known as the atomic what?
. What is the total number of digitsprinted, if a book containing 150pages is to be numbered from 1 to150?​
3. Martin Luther protested against the practice of selling indulgences by the Catholic Church. * True False
HELP ASAP!! A pebble is dropped into a graduated cylinder and the volume rises from 25.0 mL to 31.0 mL. The mass of the pebble is 2.9g. What is the density of t