shay2times shay2times
  • 13-09-2018
  • Mathematics
contestada

You sign up for 13th weeks of swim lessons.There is 26$ sign up-fee. The total cost is $325 What is the cost per week?

Respuesta :

15MPS
15MPS 15MPS
  • 13-09-2018
So you wanna take the total of $325 and subtract the original fee of $26 so you have $299. You take the $299 and divide it by 13. That gives you $23, your answer is 23.
Answer Link

Otras preguntas

how much force is required to accelerate a 4kg mass at 5.5m/s^2
The defining characteristic of potable water is that it _______.
Sarasota Inc. purchased land at a price of $33,200. Closing costs were $2,220. An old building was removed at a cost of $11,370. What amount should be recorded
which of the following made the fourteenth amendment necessary?​
sean rakes leaves for $5 per hour and has a one time fee of $8. what is the rate of change?​
A newspaper reported that in one year the United States imported goods from China worth a total of 385 billion dollars. What is 385 billion written in scientifi
Marco Reus information?
In your opinion, which was the most important influence in setting the stage for World War I- nationalism, imperialism, militarism, or the alliance system? Expl
Evaluate 10x+18 when x=5
The local sweatshirt store charges a printing fee of $35 and then $7 per sweatshirt printed. If a company ordered 25 sweatshirts, how much money did the total o