vanessa113007 vanessa113007
  • 14-09-2018
  • Mathematics
contestada

Jessica bought 4 packs of gum for $0.50 a piece. She did this three times. Which expression shows this

Respuesta :

abbieham05
abbieham05 abbieham05
  • 14-09-2018
Are there variables that need to be used? If not, it would be, 4x.50.
Answer Link
FranFran101
FranFran101 FranFran101
  • 14-09-2018
The answer is 12×.50=$6.25
Answer Link

Otras preguntas

Solve the inequality and graph it... 9x -9 greater than or equal to 2(8x-15)
What is the final price of a product that costs $14.30 with an added tax rate of 4%?
John F. Kennedy's Inaugural Address Vice President Johnson, Mr. Speaker, Mr. Chief Justice, President Eisenhower, Vice President Nixon, President Truman, revere
How might density dependent limiting factors be affected by a flood or some other natural disaster
What type of low energy waves can be used for heating food? gamma waves radio waves microwaves violet light waves
evaluate the extent of change in ideas about american independence from 1763 to 1783
In romeo and juliet, what is friar laurence's first reaction when romeo tells him of his new love for juliet?
PLESE HELP Paul is gathering data about moss growth in a local forest. He measured an area of 11 square centimeters on one particular tree and will come back in
1)which theorist argued that Verstehen was needed in research ? A. Auguste Comte B. Max WeberC. Herbert SpenserD. Emile Durkheim2) An "Ideal type" is a perfect
How do you believe the Constitution should be taught in schools, especially with all the new resources that we have and the fact that a lot of young people simp