wanda52 wanda52
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

How do I get this answer? If 3 pieces of candy cost $2.10, how much would four pieces cost?

Respuesta :

brightdoli
brightdoli brightdoli
  • 11-10-2018
first I divided then multiplied. hope i helped
Ver imagen brightdoli
Answer Link

Otras preguntas

You float 2000 feet along a lazy river water ride. The ride takes less than 10 minutes. Give two examples of possible times and speeds.
How did the French Revolution affect the French colony of Saint-Domingue, or Haiti? a) It inspired the Haitian people to mount their own rebellion for independe
Which of the following equations represents the greatest value of x? Equation 1 Equation 2 Equation 3 Equation 4 x2 = 35 x3 = 64 x3 = 125 x2 = 38 Equation 1 E
Which of the following would the Universal Declaration of Human Rights uphold? A mother’s right to educate her daughter as she saw fit. A governments right t
What would be the genotype percent and phenotype percent of Rr x RR?
5 true or false questions
In "The Gift of the Magi," how does O. Henry stress the generosity and selflessness of Jim and Della? A. He compares them to the magi. B. He desc
During which phase of meiosis are sister chromatids separated and pulled to opposite sides of the cell?
What do you think would happen to the force if the distance is cut in half and each of the masses is also cut in half
A good example of something that is biodegradable is __________. a leaf in a compost pile a plastic milk jug in a landfill a plastic six-pack can holder in an e